Pro rodiče

PORADENSTVÍ PRO RODIČE

Snažíme se zlepšit kvalitu služeb, které bychom mohli nabídnout nejen dětem, ale i vám rodičům. Ze zkušenosti víme, že jako rodiče se potýkáte s nemalým množstvím obtížných situací. Rádi bychom vám proto vyšli alespoň částečně vstříc. Máte-li děti v projektu Cipísek, můžete využít našich služeb zdarma. Pro veřejnost jsou tyto služby zpoplatněny.
Ve všech případech je potřeba se předem dohodnout na osobním setkáním.

Konzultace

Chtěla bych vědět, jak se mé dítě chová v projektu, jestli se něco změnilo, jestli se chová stejně jako doma apod.

Konzultovat působení dítěte v projektu můžete s psychologem, případně koordinátorem projektu, dobrovolníky o to nelze požádat. Při konzultacích bude vždy dodrženo soukromí a důvěra vašich dětí, které jsou pro nás na prvním místě. Nelze je proto brát s sebou.

Poradenství

„Už je toho na mě moc, potřebuji si popovídat o tom, co se doma děje.“
„Chtěl/a bych se poradit ohledně odborné péče/odborného vyšetření pro mé dítě“
„Mám pocit, že mé dítě je divné a potřebuje odbornou pomoc.“
„Problémy jsou dlouhodobé, rád/a bych sám/sama spolupracoval/a s nějakým psychologem.“

...můžete využít v případě vážnějších obtíží týkajících se vašich dětí, se kterými si nevíte sami rady. Psycholog s praktickou zkušeností práce s dětmi Vám rád poskytnou bezpečný a odborný prostor.

Diagnostika

„Chtěl/a bych vědět, jak je na tom moje dítě s intelektem a jestli trpí nějakými poruchami učení. Ale v PPP nás objednali až za dlouho.“
„Chtěl/a bych vědět, z čeho plynou problémy mého dítěte ve škole“
„Chtěl/a bych vědět, z čeho plynou zdravotní problémy mého dítěte (např. bolesti hlavy, břicha apod.)“

Na základě diagnostiky provedené jinde, než v pedagogicko-psychologické poradně (PPP) nelze uplatňovat úlevy pro dítě ve škole. Diagnostika u nás může sloužit čistě pro orientaci rodiče, jinak je třeba navštívit PPP.

Poskytujeme také profesní poradenství jak při výběru střední školy, tak při výběru školy vysoké. Na základě pečlivě vybrané baterie testů s Vámi probereme silné a slabé stránky Vašeho dítěte, oblasti, na které je nadané a prodiskutujeme výběr škol, na kterých by mělo být úspěšné a spokojené.
„Syn chce na střední školu s maturitou, ale my si nejsme jisti, jestli takové nároky zvládne. Matika mu vždy šla, chtěli bychom, aby se vyučil automechanikem.“

Psychoterapie

„Uvažuji o tom, jestli by nepomohla dlouhodobě pravidelná spolupráce s psychologem“
„Chtěli bychom na tomto problému zapracovat společně jako rodina.“
„Něco dělám já i mé dítě v komunikaci špatně a nevím kde a jak to změnit. Chci této změně věnovat úsilí, ale nevím, na koho se obrátit.“

Pokud byste rádi, aby vaše dítě dlouhodobě navštěvovalo psychologa, aby se tato dlouhodobá práce zaměřila na řešení některých obtíží, je možné se na nás obrátit. Můžeme se pokusit sehnat vám psychoterapeuta či psychologa, který by s vaší rodinou dlouhodobě spolupracoval. Tato činnost je ale většinou placená. V rámci sdružení poskytujeme pouze podpůrnou péči našim dlouhodobým klientům.

Kontaktovat nás můžete na:
Mgr. Zuzana Pokorná: info@inexsdabrno.cz
Telefonicky na: 604 217 274
Nebo osobně na adrese Anenská 10, Brno

Datum poslední změny / generováno:   03. 04. 2013 / 20. 10. 2018, 01:52:35
Copyright © 2007-2009 Petr Záviška
webmaster