LETNÍ TÁBOR 2009
"Expedice 2009 aneb z Čech až na konec světa"

Informace k táboru pro rok 2009

KDY: 4. 7. - 18. 7. 2009
KDE: Vojtěchov
CENA: 2500 Kč
TYP: stanový tábor (stany s podsadou, spacáky, polní kuchyně)
KAPACITY: 24 dětí
  12 dospělých dobrovolníků, kteří prošli školením i psychologickými testy,
  většina z nich má odpovídající vysokoškolské vzdělání a pracuje s dětmi již několik let
ZAMĚŘENÍ: pro děti ve věku 7-15 let;

Vedení tábora

HLAVNÍ VEDOUCÍ: Zuzana Pokorná
ZÁSTUPCE: Petra Nováčková
PROGRAMOVÝ VEDOUCÍ: Petra Břečková, Zuzana Pokorná
HOSPODÁŘ: Zuzana Marková
ZDRAVOTNÍK: Jan Kouřil
TECHNICAL SUPPORT, ŘIDIČ: Igor Viduna, Jan Kouřil
ODDÍLOVÍ VEDOUCÍ: Alča C., Michal D., Petr V., Martina N.

Naše posádka


The bosses

Honza
technical support

Zuzka
programový vedoucí

Petra
hlavní vedoucí

Peťa
programový vedoucí

Divocí tygři

Jana

Alča

Eva

Petra a David

Honzík

Vlčí mimina

Martina

Igor

Patrik

Míla

Rychlí slimáci
Erik

Kája

Luboš

Olda

Pašeráci

Anička

Markéta

Petr

Kuba

Vašek

Mirek

Honza

Z táborové kroniky

Přepsáno doslova podle originálního znění autorů.

Sobota 4.7. - PŘÍJEZD
Přijeli jsme do tábora a vybalili si věci do stanů. Měli jsme nástup a seznamovací hry a pak jsme měli večeři - brambory s mlékem a pak jsme museli si vyčistit zuby, pak byla hra „Putování obchodem“. Potom jsme šli spát. Honza a Milan hlídali a pak hlídali Páťa s Tomem a pak Denča s Nikčou. A pak začal druhý den.

Nikola a Denisa

Neděle 5.7.
Spali jsme ve stanu. Roscvička, snídaně, orientační hra. Měli jsme různé cesty. Oběd: zelí, knedlík, párek. Odpočívali jsme. Koupání. Svačinka. Chleb a paštika. Stanoviště. Večeře: krupicová kaše. Volno. Balóny. Večerka 22:00. Ráno byla roscvička a potom snídaně. Po snídani jsme hráli orientální hru. Na oběd byl knedlík, zelí a párek. Šli jsme se koupat a pak byla svačinka po svačince byla pro nás připravena stanoviště. Na večeři byla krupicová kaše. Pak jsme měli večerku 22.00.

Neznámý zapisovatel

Pondělí 6.7.
V pondělí jsme stávali , měli jsme roscvicku pak jsme hráli na rybáře, pak bila snídaně, po snídani sme viraběli párek, pak bil nastup, pak sme sli ke stanovišti. Dicki sme tam něco dělali. Nejhorší bylo to v lese, pak byl oběd bila jenom polevka, pak sme dlouho čekali na druhy pak uš konečně dostali druhy bil gulas, po obědě sme měli polední klid, hráli sme hry pak sme šli plavat někdo nechtěl tak šel na dřevo pak se vrátili a řezali dřevo,pak bila svačina za 20 cipisku pak sme hrali hru pak někdo bravil tričko,viraběl myčki, virabel knížku, vibiša, uzli, výpomoc vedoucím, pak bila večeře - bil langoš s kečupem a česnekem a sýrem pak sme hrali hry a pak bil nástup rosdávání cipisku a šli sme na procházku pak se připravovali na večerku nebo sme šli do stanu abi nam četla petra a pak sme šli spat.

David

Úterý 7.7.
Ještě to ráno jsme se probudily do maďarského dne a abychom se dostaly do Itálie musely jsme po tymech sjet Alpy s lyžema přímo do Itálie. Po20minutách volna jsme hrály zajímavou hru válka barev. Mafie. Dostaly jsme každý jakoby průhledný igelit co jsme si na sebe navlíkli a pod tím jsme měli plavky. Kazdy tym měl svůj lavor svoji tymovou barvu a každej měli svou stříkačku se kterou se strefovali ostatní do terčů na zádech a na prsou. Hru sme hráli asi 1 hodinu a všechny nás to bavilo. Po dobrem obědě špagety s omáčkou a sýrem jsme měli odpoledni klid a někteří šli aj k rybníku se vykoupat. Kolem 3 hodiny jsme měli svačinu za 20 cipísku, po svačině začínaly worschopy, mezi tím začalo strašně pršet a byla příšerná bouřka. Všichni museli jít na večeru - byla rýžová kaše v pláštěnkách a holinkách. Po večeři jsme měli zase volno a po volnu byl poslední nastup v tento den kde se vyhlašovalo na kterých místech tymi byli a rozdávaly se cipísci. Po nástupu hrály někteří v hangaru hry a později se v druhém hangaru četla kniha to byl konec dne a všici šli spinkat.

Ewiska

Sobota 11.7.
Na snídani byl rohlík s nutelou,který všem chutnal. Jelikoš jsme byly v Egypte,tak jsme dělali zavlažovací přístroj ale napřed jsme si museli nabrat vodu v rybníku. Potom byl oběd. Na polívku jsme měli rajskou. Na druhý jídlo bylo uzené maso s kaší. Pak jsme pokračovali se zavlažovacím přístrojem. Až jsme je dodělali tak byl workshop. K večeři byl toustový chleba ve vajíčku.

Tom

Neděle 12.8.
Jako obvykle jsme s Paťou na roscvičku přišli pozdě, tak jsme si měli o maličko tvrdší. Na snídani jsme měli musli s kakem. Potom následovala Martiny hra. V té hře šlo o to, abychom na provaze našli stejný ponožky. Jak jsme to dodělali, tak jsme začli dělat maski. Nejhezčí mazku měl Kája, který se vydával za temnýho anděla. Potom byl oběd. Polívka zeleninová a na druhý byl květakový mozeček s bramborama. Po klidu následovali hry. Hned jak jsme si dohráli tak začli workshopy. Na večeři byli sladký mandle. Před večerkou nám četla Péťa knížku.

Tom

Pátek 13.7.
Na snídani byl chleba s máslem a s marmeládou. Pak byla Igorova hra ve které šlo o to, aby všichni vzali svoje oblečení a uvázali to na ty ostatní oblečení. Ale já kopal jámu. Pak byla další hra. Pak jsme si vařili oběd sami. Byl to guláš. Potom jsme se rozdělili na skupiny podle věku. Jak jsme se vrátili už nás skoro čekala večeře, byla rajská s knedlíky. Jak jsme to snědli, tak byla noční hra.

Sobota 14.7.
Ráno jsme se probudili a byla snídaně. Potom byl výlet od 10.45 do18.00. Hráli jsme hru a potom večerka. Ráno snídaně potom jsme hráli hru Káčata v jezeře. Potom byl dobrej oběd. Potom polední klid potom rybník tam jsme skákali z mola potom svačina hra , potom večeře. Táborák, potom hra, potom večerka.

Milan

Datum poslední změny / generováno:   13. 09. 2015 / 20. 10. 2018, 03:11:54
Copyright © webmaster©2007-2011 Petr Záviška
2011-2015 Lukáš Kukula, Zuzana Pokorná